Termodynamické panely – inovativní řešení za každého počasí

Termodynamické panely mohou sloužit jako alternativa k fotovoltaické elektrárně a tepelného čerpadla. Na jaké bázi fungují a jaké výhody přináší zákazníkům?
Termodynamické panely fungují ve venkovních i vnitřních podmínkách | zdroj: Shutterstock

Náhrada za FVE a tepelné čerpadlo

Termodynamické panely jsou revoluční v tom, že nahradí fotovoltaiku a tepelné čerpadlo. Tyto inovativní panely totiž umožňují ohřev vody a vytápění domu za jakéhokoliv počasí. Společnost Termosol na svém Facebookovém profilu TermoSol.CZ uvádí: „Termodynamický panel není závislý na slunečním svitu, ale na okolní teplotě. Kombinuje tak výhody tepelného čerpadla a solárních panelů.“

Co vědět: Jednou z klíčových výhod termodynamických panelů je to, že fungují ve venkovních i vnitřních podmínkách. Mohou se instalovat také v technické místnosti, ve sklepě nebo na půdě.

Až čtyřikrát vyšší účinnost než u elektrokotle

Web dtest.cz zveřejnil na svých stránkách: „Belgická spotřebitelská organizace Test-Achats zjistila, že účinnost termodynamického ohřívače je třikrát až čtyřikrát vyšší než u klasického elektrokotle a provozní náklady jsou proto třikrát až čtyřikrát nižší. Pokud například spotřebujete s elektrickým bojlerem 2 000 kWh za rok, s termodynamickým přístrojem půjde pouze o 600 kWh ročně.“

Příklad: 1 termodynamický panel je schopen ohřát 200 litrů vody za 4 až 6 hodin, 2 termodynamické panely zvládnou ohřát 500 litrů vody na 55 stupňů Celsia během stejné doby.

Panely fungují za každého počasí

Co je nejdůležitější, tyto panely pracují 24 hodin denně bez ohledu na počasí. Vyrábí se z lehkého hliníku, což minimalizuje zatížení střešní konstrukce. Panely jsou odolné proti mrazu, větru i dešti a mohou se nainstalovat jak v horizontální, tak vertikální poloze. Snižují náklady na energie až o 80 % a spotřebovávají třikrát až čtyřikrát méně energie než běžné elektrokotle.

Termodynamické panely nabízejí efektivní a ekologickou alternativu pro ohřev vody a vytápění. Ocení je lidé, kteří ohřívají vodu v elektrickém či plynovém bojleru nebo v kotli na tuhá paliva přes kombinovaný bojler.

Zdroj: www.termosol.cz, www.hotjet-power.cz, spotrebitele.dtest.cz, www.setrice.eu

Související článek

Stát sníží dotace na fotovoltaiku. Někteří solárníci to považují za poslední hřebík do rakve, jiní za zdravé a přirozené rozhodnutí

Stát opět sníží podporu pro domácnosti na pořízení fotovoltaických elektráren. Začátkem února od nového roku budou dotace určeny na elektrárny s výkonem maximálně do pěti ...

Buďte v obraze

Odebírejte pravidelný newsletter ze světa fotovoltaiky a tepelných čerpadel.