Jako nejvhodnější byly vyhodnoceny dílenské budovy v areálu technických služeb, Mateřská škola Boršov, Základní škola Palackého, budovy v areálu sociálních služeb a tělocvična Základní školy v Olomoucké ulici. Většina vyrobené energie se v těchto budovách a provozech přímo spotřebuje, což pomůže výrazně snížit celoroční výdaje za elektřinu.
Na solární elektrárny město získalo 8,1 milionu korun z dotace ministerstva životního prostředí. Pokryje tři čtvrtiny z celkových uznatelných výdajů projektu.
Některá města v Pardubickém kraji začala s budováním fotovoltaických elektráren již dříve. Zřejmě nejvíce pokročila Chrudim, kde k současným výrobnám letos přibudou další s celkovým instalovaným výkonem 221 kW, celkový výkon tak přesáhne půl megawattu. Nové zdroje budou na základních školách, dřívější vznikly na budovách úřadu, základních a mateřských škol, technických služeb, Chrudimské besedy nebo plaveckého bazénu. Panely na tribuně letního atletického stadionu zásobují také sousední zimní stadion a krytý bazén s koupalištěm. Sluneční panely už osadilo na některé své budovy také třeba Ústí nad Orlicí.