Solarni magazin nové logo

Desatero Solárního magazínu Jak vybrat firmu na instalaci FVE

Solidní firma Vám vše spočítá a vysvětlí jakou velikost FVE budete potřebovat a kdy se vám investice vrátí. Ty nejlepší vám třeba řeknou že vám se FVE nevyplatí.
Výběr dodavatele fotovoltaiky vyžaduje pečlivou přípravu

1. Mnohé napoví pouhý pohled na webové stránky firmy. Důležité jsou kontakty. Společnost, která má na stránkách pouze invo@xxxxx a jeden telefon napojený na automat, je divná. Majitelé mohou sedět na Zanzibaru a sbírat zákazníky, které pak přehodí na spřátelené obchodníky a následně montéry, kteří ani nemusí být zaměstnanci firmy. I primátorům velkých měst můžete napsat mail, případně zavolat. Solidně vypadá, když má společnost kontakty na celý tým včetně fotografií.

2. Podívat se do obchodního rejstříku. Jaké osoby za danou společností stojí. Tedy, že se jedná o lidi, kteří byli jako fyzické osoby v úpadku. Solidní firmy zveřejňují účetní závěrky. I ty mnohé napoví.

3. Vždy jednat pouze s lidmi, kteří existují a fotovoltaice rozumí.

4. Zjistit si o firmě co nejvíce informací, číst recenze, zapojit se do fb diskusí apod.

5. Nechat si od několika vybraných firem předložit realizované zakázky, včetně kontaktů na jejich klienty, i s jejich souhlasem. Nebát se těm klientům zavolat a zeptat se jich, jak vše probíhalo.

6. Nechte si předložit podrobný položkový rozpočet (nikoliv jen celkovou cenu) a pečlivě si přečtěte smlouvu, případně ji nechte zkontrolovat třetí osobou.

7. Když si firmu vyberete, nechte jí vyřídit smlouvu o připojení k distribuci. Solidní firma by to měla udělat zadarmo, aniž by chtěli jakoukoliv zálohu.

8. Slušná firma pošle před instalací na místo vyškoleného odborníka, obchoďák často nestačí. Vy se tím vyhnete placení případných vícenákladů.

9. Ptát se na co nejvíce detailů. Znáte novou vyhlášku Ministerstva průmyslu a obchodu o bezpečné instalaci FVE? A jak budete postupovat? Můžu instalovat FVE, když nemám hromosvod? A kde prosím uzemníte FVE? Čím více otázek na začátku, tím lépe.

10. Chtít si nechat detailně popsat, jak bude probíhat případný servis a kde je to ve smlouvě specifikované.

11. Chtít, aby finální zapojení dělal proškolený technik na montáž FVE a nechat si předložit jeho certifikát.

12. Nikdy neplatit zálohu dopředu. První platba může odejít až v den montáže panelů, případně až po jejich instalaci na střechu. Zaplacením by to měl být již Váš majetek. Je to právně složité naformulovat, ale jde to. V případě, že firma půjde do insolvence a majetek na vaší střeše není váš, může být zahrnut do insolvenčního řízení, a to by bylo teprve peklo. Klienti H- systému by mohli vyprávět.

13. Trvejte na fyzické přítomnosti revizního technika. Nesolidní firmy ho používají pouze jako „přítele“ na telefonu.

14. Ve smlouvě trvejte na bodu, že částka (minimálně 50 tisíc Kč) bude uhrazena až po připojení do distribuční soustavy.

Pak ještě kontaktovat pojišťovnu a navýšit pojistné plnění o cenu FVE

Související článek

Solární firmy v nejistotě. Ministerstvo změnilo podmínky dotací bez předchozího upozornění

Ministerstvo životního prostředí před týdnem oznámilo, že uzavírá příjem žádostí o dotaci Nová zelená úsporám Light zhruba na měsíc. Nyní oznámilo nové podmínky, které začali ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz