Firma BYD může přijít o titul největšího prodejce elektromobilů, klesl jí prodej

Čínská společnost BYD může přijít o titul největšího prodejce elektromobilů ve prospěch americké Tesly, píše agentura Reuters. Největšímu čínskému výrobci elektrovozů totiž v prvním kvartálu klesl prodej ve srovnání s posledním čtvrtletím roku 2023, které bylo rekordní, o 43 procent na 300 114 vozů. Firma to uvedla v pondělí pozdě večer ve zprávě pro burzu cenných papírů v Šen-čenu. BYD nahradil Teslu v čele žebříčku největších prodejců elektromobilů na konci loňského roku.
Ilustrační foto | zdroj: BYD

Ve srovnání se stejným obdobím loni prodej BYD v prvním kvartálu ale vzrostl o 13,4 procenta. Mezičtvrtletní pokles však může podle Reuters znamenat, že Tesla získá své prvenství v prodeji zpět. Vyplývá to z prognózy rekordního prodeje pro americkou firmu za první čtvrtletí, který analytici oslovení společností Visible Alpha odhadují na 458 500 vozů. Tesla má oznámit čísla o prodeji za první čtvrtletí ve středu.

Odhad samotné společnosti Tesla na první čtvrtletí je ale oproti předchozím třem měsícům také nižší, očekává pokles o více než pět procent – a to v důsledku nižší celkové poptávky a zpomalení na čínském trhu, kde místní konkurenti v čele s BYD stupňují cenovou válku.

Podle Reuters nejnovější čísla o prodeji elektromobilů dokazují, že globální postavení Tesly nebude snadné zpochybnit. A to zejména proto, že obě společnosti očekávají v letošním roce zpomalení růstu prodeje elektromobilů v Číně. Dokazují také, že za krátkodobou dominancí společnosti BYD bylo snížení cen na domácím čínském trhu.

Související článek

Centropol výrazně snižuje výkupní ceny elektřiny z fotovoltaik

Centropol napsal svým dodavatelům elektřiny dopis, ve kterém je informoval o výrazném snížení výkupní ceny elektřiny. Činí tak kvůli poplatkům za stabilizaci rozvodné sítě, která ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz