Solarni magazin nové logo

Firma innogy zlevní od března energie s fixací o stovky Kč, zlevňují i další

Energetická společnost innogy zlevní od začátku března fixované dodávky elektřiny a plynu. Cena elektřiny klesne oproti současným ceníkům o 600 Kč za megawatthodinu (MWh) a cena plynu o 200 Kč za MWh. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí innogy Pavel Grochál. Energie letos postupně zlevňují i další dodavatelé, reagují na pokles velkoobchodních cen energií.
Ilustrační foto | zdroj: Pixelshot

„Stačil pouze rok a ceny energií pro zákazníky dramaticky klesají. Je to také vidět v dění na energetickém trhu, kde už opět panuje tvrdá konkurence,“ uvedl ředitel maloobchodu innogy David Konvalina. Společnost proto podle něj promítne současný vývoj na trhu do svých ceníků. Obchodní složka ceny klesne o stovky korun za megawatthodinu a zákazníci oproti loňskému stropu uspoří významné částky.

Změny cen se týkají hlavně dvouletých fixovaných produktů, u nichž podnik nyní eviduje velký nárůst zájmu. MWh elektřiny v nich bude stát 3450 Kč bez DPH, MWh plynu 1350 Kč bez DPH. Ve srovnání s loňskými cenovými stropy je tak podle společnosti obchodní složka nižší o desítky procent.

Ceníky od začátku letošního roku postupně snižují i další dodavatelé. Společnost ČEZ od poloviny února zlevnila své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za MWh. V řádu stokorun za MWh zlevňovaly také E.ON nebo epet. Od března pak zlevní plyn v průměru o 6,1 procenta rovněž Pražská plynárenská. Někteří dodavatelé se zlevňováním vyčkávají, mimo jiné proto, že produkty nakoupili s předstihem za vyšší ceny.

Snižování cen je důsledkem postupného poklesu cen elektřiny a plynu na energetickém trhu. Cena ročního kontraktu na plyn na nizozemské burze, který je určující pro cenový vývoj pro konečné zákazníky, letos v lednu klesla o 11 procent. Cena elektřiny na burze v Lipsku k dodání v příštím roce klesla o 12 procent.

Související článek

Brněnská firma získala od EU peníze na rozvoj energetické inteligence

Brněnská technologická společnost Mycroft Mind, která je součástí skupiny TTC, získala z fondů Evropské unie podporu deset milionů eur, v přepočtu 251 milionů korun, na ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz