Insolvenční správce Energetického Holdingu Malina navrhl ukončení provozu závodu

Insolvenční správce zadluženého Energetického Holdingu Malina navrhl ukončení provozu závodu. Firma, která se zabývala instalacemi fotovoltaických panelů na střechy, podle správce dokončila rozpracované zakázky a propustila téměř všechny pracovníky. Vyplývá to z informací zveřejněných dnes v insolvenčním rejstříku.
Ilustrační foto | zdroj: Getty Images

Městský soud v Praze v květnu rozhodl o přeměně reorganizace firmy na konkurz, což znamená likvidační řešení úpadku prostřednictvím rozprodeje majetku.

„Insolvenční řízení se nachází ve fázi, kdy došlo k faktickému ukončení provozu dlužníkova závodu,“ oznámil insolvenční správce. Rozpracované zakázky klientů firma podle něj dokončila ke 30. červnu a žádnou podnikatelskou činnost už nevykonává. Od začátku července už společnost ani nemá podnikatelské oprávnění pro svou stěžejní činnost, tedy instalaci a montáž elektrických přístrojů a zařízení.

Ke konci června také Malina ukončila pracovní poměr skoro se všemi zaměstnanci. Zůstali podle správce pouze tři, kteří budou zajišťovat administrativu. Firma také nyní nemá podle insolvenčního správce statutární orgán, protože jeho jediný člen rezignoval.

Energetický Holding Malina byl jedním z největších dodavatelů střešní fotovoltaiky v Česku. Loni na jaře ale firma přiznala problémy se zajištěním zakázek. Vedení společnosti podalo návrh na insolvenci, v němž uvedlo dluhy zhruba 1,4 miliardy korun. Malina na začátku května navrhla soudu přeměnit původní reorganizaci na konkurz kvůli neshodám kolem řešení reorganizace, čemuž soud vyhověl.

Související článek

Velký solární park na Písecku čelí odporu obyvatel kvůli znehodnocení krajiny

Další záměr vystavět velkou solární elektrárnu, je v ohrožení. Velký solární park by měl vzniknout u obce Mirotice na Písecku. Místním se nelíbí to, že ...