Levné úvěry k „Babičce“ se rozjíždí. Nabízejí je další tři banky

Již několik měsíců lze žádat o zálohovou dotaci Oprav dům po babičce na nejrůznější úsporná opatření. Nyní si lze vybírat již z několika úvěrů, které lze na základě dotace čerpat.
Ilustrační foto | zdroj: Getty Images

Úvěr ve výši kolem tří procent bez zástavy nemovitosti až do výše dvou milionů korun a se splatností kolem 25 let. Podobné podmínky nabízejí všechny zatím dostupné úvěry, které doprovází dotaci Oprav dům po babičce, která slouží k finanční podpoře zateplení domu, rekuperace, pořízení fotovoltaiky, wallboxu, tepelného čerpadla nebo nádrže na dešťovou vodu. K vyřízení úvěru stačí pouze rozhodnutí Státního fondu životního prostředí o udělení dotace. Nabídka těchto úvěrů se pomalu rozrůstá. Po Komerční bance a Modré pyramidě s nabídkou přišla také ČSOS, Buřinka a Raiffeisen Stavební spořitelna. Již nyní spořitelny a banky mají poskytovat také dotační poradenství a zhruba od května budou oprávněny vyřizovat dotaci za žadatele.

Oprav dům po babičce s Buřinkou

Buřinka nabízí úvěr s úrokem 3,38 %, který je stejný po celou dobu splácení. Splácet lze až 25 let. „Zapojili jsme se do výzvy SFŽP financované z Modernizačního fondu a v druhé polovině března začneme poskytovat zvýhodněný úvěr k dotačnímu programu Oprav dům po babičce,“ říká Libor Vošický, předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny. K čerpání úvěru stačí rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků ze SFŽP z programu NZÚ Oprav dům po babičce.

Úvěr je zcela bez poplatků, bez zástavy nemovitosti a není nutné předem spořit.

ČSOB Stavební spořitelna

Tato spořitelna nabízí zatím zcela nejnižší úrok ze všech. Jsou to jen tři procenta, ale jen po první čtyři roky úvěru. Poté se zvýší na 3,5 procenta. Spořitelna nabízí až dvojnásobek dotace, maximálně 2,5 milionu korun bez zajištění. Splátky si lze rozložit až na 20 let. Poplatek za vedení účtu činí 360 korun.

Zvýhodněný úvěr od Raiffeisen Stavební spořitelny

Úvěr bude poskytován jako nezajištěný, a to ve výši až dvojnásobku schválené dotace – v maximální výši 2 miliony. Pro klienty budou příznivé nízké splátky, jelikož splatnost úvěru může být až 20 let. Úroková sazba se bude pohybovat přibližně na úrovni poloviny sazeb standardních tržních úvěrů, v současné chvíli je to 3,45 %.

Zdroje:

https://www.csobstavebni.cz/
https://www.rsts.cz/
https://www.burinka.cz/
https://novazelenausporam.cz/predstaveni-oprav-dum/

Související článek

Rozvoj solární energetiky v Česku zpomalil: V pololetí ubylo nových fotovoltaik

Rozvoj solární energetiky v Česku zpomalil. V prvním pololetí letošního roku bylo zprovozněno 24.000 nových fotovoltaických elektráren, což bylo meziročně o 21.200 zařízení méně. Instalovaný ...