Miliony ve vzduchu. Bývalí klienti Malina Group marně čekají na odškodnění

Společnost Malina Group zkrachovala před několika měsíci, její bývalí zákazníci sledují s velkými obavami dění ve firmě. Firma Misura, která donedávna Malinu ovládala, přinesla jejich příběhy.
Ilustrační foto | zdroj: Pixabay

Chtěli, aby podepsal smlouvu co nejdříve

Na webu společnosti Malina Group stále stojí hlavní heslo společnosti “Mějte energie pod kontrolou”. Dodávku fotovoltaiky bohužel stále nemají pod kontrolou mnozí bývalí klienti této společnosti, kteří se rozhodli sdílet svou neblahou zkušenost, která je v rozporu se současným tvrzením vedení společnosti o tom, že se situace konsoliduje a že se snaží o vypořádání svých nemalých závazků. Jedním z poškozených klientů EH Malina je i pan Pavel Mařík z Prahy. Ten měl s Malinou uzavřenou smlouvu 8. 12. 2022 na dodání a nainstalování fotovoltaické elektrárny (FVE 9,72 kWp) s baterií včetně ostatního příslušenství a dvou nabíjecích stání pro elektromobil v celkové hodnotě 577 491 Kč. Zálohu 349 351 Kč uhradil v lednu 2023. „V době podpisu smlouvy muselo být jasné, že dojde k insolvenci, vyvíjeli na mě silný tlak, abych podepsal smlouvu co nejdříve s odůvodněním výhodnější cenové nabídky. Doposud nám společnost slibuje kompletní dokončení, ale řešení se stále oddaluje. Mám pocit, že jen chtějí získat čas ve svůj prospěch,“ říká Pavel Mařík, který chtěl fotovoltaiku na svůj rodinný dům.

Nikdo se s námi nechce bavit

Podobnou zkušenost má i Hynek Baraňák z Prahy, který řeší neuskutečněnou realizaci v celkové hodnotě 600 000 Kč s tím, že záloha činila 557 000 Kč. „Dodnes se nic nedodalo ani nenamontovalo, ani přes několikeré ústní i písemné sliby. Když oslovíme firmu napřímo, nikdo se s námi nechce bavit, a nyní je již zcela nemožné se dostat k někomu jinému a komunikujícímu. Poslední návštěva skončila tak, že se nás pokusil vyhodit vyhazovač,“ říká Hynek Baraňák

Zfalšované podpisy revizí

Na současné vedení společnosti si stěžují také ti, kdo pro něj měli pracovat. Michal Kučera do 27. září minulého roku na základě smlouvy mezi Malinou a Misura Information Technologies prováděl pro Malinu revize dodávané fotovoltaiky. Podle něj je nyní problém u revizí je doložit, současné revize se prý dělají jeho jménem, ačkoliv ve společnosti již nefiguruje. „Nejhorší je, že mi pořád volají klienti, kteří uvádějí můj naskenovaný podpis a razítko na revizích i přesto, že ze strany Maliny nám byla vypovězena spolupráce. Poslední případ jsem zaznamenal 5. 12. 2023, což je více než dva měsíce po zásahu pana Lukáše Uhla a převzetí vedení v Malině. Pana Uhla jsem telefonicky i mailem na tento fakt upozorňoval už v říjnu 2023. O tomto faktu jsem informoval i ostatní klienty Maliny skrze sociální sítě a mail,“ upozorňuje Michal Kučera, subdodavatel Misura IT, projektant a revizní technik VTEZ.

Související článek

Jak se opravuje střecha se solárními taškami?

Solární tašky jsou nesmírně elegantním řešením, kdy jsou fotovoltaické panely integrované do střešní krytiny a vzhled střechy nijak nenarušují. Jak lze solární tašky opravovat a ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz