Na střeše Pentagonu budou solární panely, v souladu s Bidenovými plány

Pentagon, tedy sídlo amerického ministerstva obrany, bude mít nově na střeše solární panely. Projekt je součástí plánu administrativy prezidenta Joea Bidena na podporu obnovitelných zdrojů energie a podpory udržitelného rozvoje. V tiskové zprávě to oznámilo americké ministerstvo energetiky.
Ilustrační obrázek | zdroj: Pixabay

Pentagon je jedním z 31 vládních objektů, které obdrží granty ministerstva energetiky v celkovém objemu 104 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč). Díky nim se má zdvojnásobit množství bezuhlíkové elektřiny ve federálních zařízeních a vytvořit 27 megawattů čisté energie. Na projekt by se také mělo využít více než 361 milionů dolarů (8,2 miliardy Kč) soukromých investic, uvedlo ministerstvo energetiky.

Solární panely na střeše, systém rekuperace tepla a solární termické panely budou nainstalovány na budově ministerstva obrany na předměstí Washingtonu.

Pentagon má 28 kilometrů chodeb, 7700 oken a rozlohu 604.000 metrů čtverečních. Až do letoška byl největší administrativní budovou na světě, než ji sesadila nová diamantová burza v Suratu v indickém státě Gudžarát, uvedla agentura AFP.

Související článek

Solární panely na parkovištích: Trend z Evropy se šíří do Česka

V Česku zřejmě budou brzy přibývat velká parkoviště zastřešená fotovoltaickými panely na výrobu elektrické energie. O výstavbě takzvaných solárních carportů uvažují provozovatelé velkých parkovacích ploch, ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz