Solarni magazin nové logo

Advokát klientů EH Malina varuje. Poslechněte si náš podcast!

Smlouvy s dodavateli fotovoltaických elektráren připravuje téměř vždy instalační firma. Často se však jedná o smlouvy nevyvážené, kde společnosti mají ve smlouvách zakotveno více práv než povinností. Upozorňuje na to advokát René Aujeský, který zastupuje část klientů energetického holdingu Malina.

Pozor na výhradu vlastnického práva
Vzhledem k tomu, že se v případě fotovoltaických elektráren jedná o poměrně velkou investici, je důležité pečlivě zvážit výběr společnosti. Jak si firmu „prověřit“ je v zásadě jednoduché. „Nejtypičtějším způsobem ověření je podívat se na výpis z obchodního rejstříku,“ říká advokát René Aujeský, který zastupuje část klientů energetického holdingu Malina. Nejnižší základní kapitál pro akciovou společnost je 2 miliony korun a investovat řádově desítky milionů do reklamních kampaní nebudí důvěru. Důležité podle Aujeského je také to, jací lidé za danou společností stojí. „Tedy že se jedná o osoby, které byly jako fyzické osoby v úpadku“, dodává Aujeský.

Na co si dát pozor při uzavírání smlouvy? Má smlouva obsahovat tzv. výhradu vlastnického práva? Jak vysoké mají být zálohy? A kdy je platit? Jak postupovat, když firma přestává komunikovat? Jak je to se záručním servisem? Odpovědi na tyto otázky si můžete poslechnout v našem Solárním podcastu.

Máte zkušenosti s dodavateli fotovoltaických elektráren? Podělte se s námi o vaše příběhy a názory! Pomáhejme společně vytvořit lepší a spravedlivější prostředí pro investice do fotovoltaiky. Pište na [email protected]

Související článek

Jak vybrat správnou firmu pro instalaci fotovoltaiky? Spolehlivý dodavatel radí, jak na to

Před výběrem instalační firmy pro fotovoltaiku je důležité znát svou spotřebu elektřiny a její profil v průběhu roku. Při výběru firmy je klíčová její solidnost ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz