Rakovník chystá solární elektrárny na městských budovách, připravuje projekty

Rakovník chce vybudovat nové solární elektrárny. Rada města nyní schválila výběr firmy, která udělá projekty pro stavbu elektráren na třech městských budovách, a to na dvou školkách, MŠ V Parku a MŠ Průběžná, a na 3. základní škole. ČTK o tom dnes informovala mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.
Ilustrační foto | zdroj: Getty Images

Do vypsaného tendru se přihlásily čtyři firmy. „Na základě doporučení komise rozhodla rada města uzavřít smlouvy o dílo se společností Czechia Group, jejichž nabídková cena činí 277.090 vč. DPH,“ uvedla mluvčí. Odborníci při přípravě dokumentace nejdříve zajistí pro jednotlivé objekty statické posudky, dále pak kompletní projektovou dokumentaci potřebnou pro získání stavebního povolení. Hotová by měla být 120 dní od podpisu smlouvy s firmou.

Už loni město spustilo stavební řízení pro stavbu solární elektrárny na střeše bazénu. Budovy, na kterých by mohly být solární panely, město vybírá podle loni zpracované koncepce zaměřené na hospodaření s energiemi.

S přípravou pro stavbu solárních elektráren pokračují i další středočeská města, například Slaný, Nové Strašecí nebo Kladno.

Související článek

Kdo je zodpovědný za likvidaci fotovoltaiky?

Počet prodaných recyklačních panelů stále roste. Za určitý čas se blíží doba, kdy by měly tyto panely dosluhovat. Kdo je zodpovědný za jejich další zpracování ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz