Recenze dodavatelů fotovoltaiky a tepelných čerpadel? Číst jen ty ověřené

Při výběru dodavatele fotovoltaiky hrají klíčovou roli recenze. O tom, jak se orientovat v recenzích jsme diskutovali v dalším díle Solárního podcastu se zakladatelem respektovaného portálu www.refsite.info Petrem Kotkem.

Refsite.info je nezávislý portál, který se zaměřuje na poskytování ověřených recenzí a hodnocení firem působících v oblasti energetických řešení, včetně instalací fotovoltaických systémů, tepelných čerpadel a dalších technologií souvisejících s energetickou účinností a obnovitelnými zdroji energie. Portál slouží jako platforma, která umožňuje spotřebitelům lepší orientaci v nabídce služeb a produktech na trhu. Pomáhá identifikovat kvalitní a eticky jednající dodavatele a chrání spotřebitele před nekalými praktikami a firmami s pochybnou kvalitou služeb.


Zakladatel portálu, Petr Kotek, se s kolegy rozhodl vytvořit refsite.info s cílem zvýšit transparentnost na trhu energetických řešení a posílit ochranu spotřebitelů. Portál nabízí uživatelům možnost sdílet své zkušenosti s konkrétními firmami, což ostatním zákazníkům pomáhá při rozhodování, kterého dodavatele si vybrat pro realizaci svých projektů. Recenze a hodnocení na portálu jsou pečlivě ověřovány tak, aby byla zajištěna jejich pravdivost a spolehlivost.


Refsite.info také poskytuje užitečné informace a nástroje, jako jsou kalkulačky pro výpočet návratnosti investic do obnovitelných zdrojů, seznamy odborníků a poradců v energetickém sektoru, a další zdroje, které spotřebitelům pomáhají v orientaci v oblasti energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie. Díky těmto funkcím se refsite.info stává cenným zdrojem informací pro každého, kdo uvažuje o investici do fotovoltaiky, tepelných čerpadel nebo jiných energetických řešení. Jeho používání doporučuje Ministerstvo průmyslu a obchodu a také Státní fond životního prostředí.

Související článek

Chcete naplno využít solární energii? Spojte baterie s umělou inteligencí!

Pokud chcete využívat fotovoltaiku naplno a chcete dosáhnout co nejvyšší samostatnosti, vyplatí se baterie v propojení s umělou inteligencí. To ve společnosti Resacs, která se ...