Solarni magazin nové logo

Dotační prázdniny se týkají také fotovoltaiky. Vše se obnoví v září

Příjem žádostí o dotaci na pořízení fotovoltaiky z programu Nová zelenám úsporám bude ukončen k 30. červnu 2023. Podle ministerstva životního prostředí v nové etapě, která bude spuštěna v září se nic zásadního nemění.
Dotace na pořízení FVE se rozběhnou v září | zdroj: Shutterstock

Zjednodušení žádostí

Nebude potřeba dokládat projektovou dokumentaci, pouze vyhodnocení úspor a přínosů. Dále se základní podpora sjednotí bez ohledu na instalovaný měnič, maximální výše dotace 200 tisících korun zůstává zachována. Snížená bude ale podpora pro instalaci dobíjecích stanic z 30000 na 15000 Kč.

Dotační prázdniny

Dotační „prázdniny“ se budou týkat pouze příjmu žádostí. Administrace již přijatých žádostí, dokládání realizace úsporných opatření i vyplácení finančních prostředků bude pokračovat i v letních měsících bez přerušení. „V další etapě Nové zelené úsporám se pro žadatele nic zásadního nemění. Základní změnou je zjednodušení administrace žádostí a navýšení dotací na vybraná opatření. Obavy, že od podzimu bude Nová zelená úsporám méně výhodná, případně, že bude méně dostupná, nejsou namístě. Naopak, díky přechodu financování pod Modernizační fond budeme moct podpořit více domácností.“ zdůrazňuje Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí.

Tepelná čerpadla za plynové kotle

Nově bude možné čerpat dotaci na výměnu plynových kotlů a topidel starších než dvacet let za tepelná čerpadla„Zájemci můžou v projektu Nová zelená úsporám podat žádost o výměnu plynových kotlů a topidel starších než dvacet let za tepelná čerpadla,“ uvedl ministr ministr životního prostředí Petr Hladík. Podrobnosti ke všem dotačním titulům naleznete na stránkách NZÚ zde.

zdroj: SFŽP

Související článek

Chyby při instalaci FVE mohou vést k katastrofě, varují odborníci

Nejen výkon a úspory, ale také požární bezpečnost by měli řešit všichni majitelé nemovitostí, kteří se rozhodnou na střechy instalovat fotovoltaické elektrárny. Že není radno ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz