Jak chytré technologie mění ovládání a efektivitu tepelných čerpadel

Chytrá domácnost se neobejde bez tepelného čerpadla s inteligentními funkcemi. Díky moderním technologiím se provoz těchto zařízení stává efektivnější a komfortnější pro všechny členy domácnosti. Jaké jsou aktuální trendy v oblasti řízení a monitorování tepelných čerpadel?
Chytrý systém tepelného čerpadla se snadno ovládá přes mobil | zdroj: RossHelen

Chytré ovládání tepelného čerpadla a klimatizace

Majitelé domů mohou mít své tepelné čerpadlo a klimatizaci plně pod kontrolou. Díky chytrým technologiím je mohou ovládat na dálku, sledovat jejich spotřebu a případně zajistit jejich servis. Chytré systémy pro ovládání TČ umožňují intuitivní ovládání čerpadla a klimatizace, a to prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače. Majitelé tepelného čerpadla mohou sledovat aktuální spotřebu energie, nastavovat parametry, konfigurovat zařízení a včas rozpoznat případné problémy. Je zřejmé, že s těmito chytrými technologiemi lze dosáhnout optimálního provozu tepelného čerpadla s maximální energetickou a finanční úsporu. Zároveň systém detekuje potíže s tepelným čerpadlem a upozorní na nutnost servisu.

Mobilní aplikace pro nastavení tepelného čerpadla

V mobilní aplikaci pro řízení tepelného čerpadla si můžete snadno nastavit teplotu domu na určitý čas. Aplikace zohledňuje aktuální klima v interiéru a během provozu se učí, jak se v budoucnu přizpůsobit podmínkám v domě. Tepelné čerpadlo zvolí nejúspornější řešení vytápění, které je pro vás finančně nejvýhodnější. Chytré technologie nabízejí různé režimy s možností uzpůsobení. Můžete se spolehnout na automatický provoz TČ nebo měnit teplotu podle svých potřeb. Kromě toho v aplikaci naleznete aktuální přehled spotřeby elektřiny.

Moderní technologie přináší výhody při řešení problémů s tepelným čerpadlem. V případě, že v systému nastane nějaký problém, může servisní pracovník na dálku diagnostikovat chybu na základě dostupných údajů, jako jsou tlak či teplota vody v soustavě.

Rozdílné teploty v jednotlivých místnostech s TČ

Tím výčet přínosu moderních technologií nekončí. Pro dosažení maximálního komfortu můžete individuálně nastavit teplotu v jednotlivých místnostech. Stačí rozmístit teplotní čidla a využít hlavice pro automatické ovládání teploty v jednotlivých okruzích. S tím se otevírá možnost automatizace a spolupráce s dalšími moderními zařízeními, například s klimatizací, stínícím systémem, fotovoltaikou, tradičním kotlem nebo rekuperací.

Správa tepelného čerpadla přes webové rozhraní

Pro vzdálenou správu tepelného čerpadla nemusíte mít žádnou speciální aplikaci. Pohodlně k ní získáte přístup přes webové rozhraní na počítači. Zde je přehled toho, co můžete ovládat přes aplikaci a co přes webové rozhraní.

Aplikace vs. webové rozhraní

Aplikace v chytrých telefonech pro ovládání TČ na dálku:

  • Nastavení teploty teplé vody
  • Nastavení teploty v domácnosti
  • Vytváření letních a zimních režimů
  • Časový harmonogram pro ohřev a snížení teploty topné vody
  • Záznam o výkonu a provozu topného systému
  • Aktuální zobrazení provozu topného systému

Webové rozhraní pro ovládání TČ na dálku:

  • Nastavení parametrů tepelného čerpadla
  • Vzdálený dohled a diagnostika
  • Bez nutnosti dalšího software či hardware na počítači, notebooku, smartphonu…

Moderní dotykový systém

Součástí tepelného čerpadla může být barevný dotykový displej s intuitivním uživatelským prostředím pro snadnou orientaci a nastavení. Během okamžiku si můžete nastavit nižší nebo vyšší teplotu, zobrazit topnou křivku a navolit další možnosti. Některé modely s umělou inteligencí můžete ovládat pomocí hlasových příkazů.

Chytrý řídicí systém neustále analyzuje provozní podmínky a optimalizuje výkon čerpadla pro maximální úsporu energie. Mezi nejznámější chytré a inteligentní systémy na trhu patří například ovládání De Dietrich, aplikace PZP Living nebo inteligentní řízení Thermia Genesis.

zdroje:

https://www.volty.cz/2022/01/19/de-dietrich-prinasi-chytre-ovladani-tepelneho-cerpadla-a-klimatizace/
https://www.pzpheating.cz/vzdalena-sprava-tepelneho-cerpadla/
https://www.ivarcs.cz/clanky/inteligentni-rizeni-thermia-genesis-101/
http://www.solary.cz/technologie/inteligentni-rizeni/
https://dotace.blog/tepelne-cerpadlo-s-umelou-inteligenci

Související článek

7 tipů, jak vybrat firmu pro instalaci tepelného čerpadla. Na co si dát pozor?

Instalaci tepelného čerpadla bychom měli svěřit odborné firmě. Nejen kvůli záruční době, ale i pro náš klid, že instalace byla provedena profesionálně. Jak vybrat firmu ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz