Solarni magazin nové logo

Nové Strašecí dá zpracovat projekty solárních elektráren na několika budovách

Nové Strašecí (Rakovnicko) 2. ledna (ČTK) - Nové Strašecí na Rakovnicku dá letos zpracovat projekty solárních elektráren na několika městských budovách, například na základní škole, na Mateřské škole U Lesíka nebo na objektu školní jídelny. Projekční firmu vybralo město na konci loňského roku, řekl ČTK starosta Nového Strašecí Karel Filip (Naše město).
Ilustrační obrázek | zdroj: tatianakasantseva

Cena solárních elektráren bude jasná až po dokončení dokumentace. „Projekční práce budou prováděny v roce 2024,“ uvedl Filip a dodal, že cena zakázky je kolem 200.000 korun. Zahájení instalace technologií bude záležet mimo jiné na dotačních možnostech a také výsledku následného tendru na zhotovitele.

Minulý rok vedení města zadalo zpracování studie, která posuzuje možnost využití alternativních zdrojů energie a tepla na městských budovách, například solárních panelů či tepelných čerpadel. Důvodem bylo výrazné zvyšování cen dodavateli energií. Nové Strašecí také šetří náklady na energie postupnou obnovou veřejného osvětlení.

Solární energii chtějí využít i další středočeská města, například Kladno připravuje umístění solárních elektráren na městské budovy. Město Slaný na Kladensku by mohlo energii získávat z uvažovaného solárního parku, který chce investor vybudovat v severní části města.

Související článek

Nenechte se zaskočit. Co vše by měla pokrývat pojistka vaší fotovoltaiky?

Instalace střešní fotovoltaiky zažívá v Česku svůj nebývalý rozvoj. Zároveň se jedná o drahou investici ve výši několika stovek tisíc korun, která by měla mít ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz