Nové Strašecí dá zpracovat projekty solárních elektráren na několika budovách

Nové Strašecí (Rakovnicko) 2. ledna (ČTK) - Nové Strašecí na Rakovnicku dá letos zpracovat projekty solárních elektráren na několika městských budovách, například na základní škole, na Mateřské škole U Lesíka nebo na objektu školní jídelny. Projekční firmu vybralo město na konci loňského roku, řekl ČTK starosta Nového Strašecí Karel Filip (Naše město).
Ilustrační obrázek | zdroj: tatianakasantseva

Cena solárních elektráren bude jasná až po dokončení dokumentace. „Projekční práce budou prováděny v roce 2024,“ uvedl Filip a dodal, že cena zakázky je kolem 200.000 korun. Zahájení instalace technologií bude záležet mimo jiné na dotačních možnostech a také výsledku následného tendru na zhotovitele.

Minulý rok vedení města zadalo zpracování studie, která posuzuje možnost využití alternativních zdrojů energie a tepla na městských budovách, například solárních panelů či tepelných čerpadel. Důvodem bylo výrazné zvyšování cen dodavateli energií. Nové Strašecí také šetří náklady na energie postupnou obnovou veřejného osvětlení.

Solární energii chtějí využít i další středočeská města, například Kladno připravuje umístění solárních elektráren na městské budovy. Město Slaný na Kladensku by mohlo energii získávat z uvažovaného solárního parku, který chce investor vybudovat v severní části města.

Související článek

Recenze dodavatelů fotovoltaiky a tepelných čerpadel? Číst jen ty ověřené

Při výběru dodavatele fotovoltaiky hrají klíčovou roli recenze. O tom, jak se orientovat v recenzích jsme diskutovali v dalším díle Solárního podcastu se zakladatelem respektovaného ...

Copyright © 2023 Solarnimagazin.cz

Web vytvořila digitální agentura WebWorld.cz